Kontrolny rezonans- Gliwice


Choroba / środa, 9 Styczeń 2019

19 grudnia 2018r. , tym razem rezonans magnetyczny miałam na godz.18.00.
Niestety pojechałam trochę przeziębiona, kaszląca, smarkająca. Miałam obawy czy wytrzymam podczas rezonansu bez poruszenia. Pani pielęgniarka zaprosiła mnie na pierwsze badanie, miało ono trwać ok 30 min. Niestety podczas badania nie udało mi się powstrzymać kaszlu i moja głowa poruszyła się. Rezonans trwał bardzo długo, a ze wzgl. na moją klaustrofobię musiałam badanie przerwać, ponieważ trwało ono ponad 30 min, myślę, że nawet ok 50 min. Nie będąc świadoma tego, że badanie jest powtarzane i dlatego tak długo trwa, nie wytrzymałam leżenia w bezruchu i jeszcze leżąc na gumce od włosów, ponieważ miałam spięty kucyk, a leżąc na niej tak długo wbijała mi się w głowę tak, że już skóra głowy mnie piekła. Po zatrzymaniu rezonansu pielęgniarka dopiero wtedy mnie poinformowała, że powtarza badanie. Gdyby mi to powiedziała przez mikrofon podczas badania i wiedziałabym ile minut jeszcze mam wytrzymać to byłoby mi łatwiej, a tak, nie miałam pojęcia kiedy to się skończy. Także badanie jest pewnie niedokładne….


Po kilku minutach pani kazała nam się przenieść do innego pomieszczenia z rezonansem. Tam zostałam wprowadzona w bardzo ciasny i długi tunel, to było dla mnie straszne. Pomimo tego, że badanie miało trwać zaledwie 5 min ciągło mi się bardziej niż to pierwsze, osoby z klaustrofobią na pewno bardzo dobrze mnie będą rozumieć.

I tak spędziliśmy sporo czasu w szpitalu, wyszliśmy juz ostatni, była chyba godz 20.00. Wszystkie drzwi były już pozamykane oprócz głównych.

Jak nigdy postanowiliśmy z bratem wybrać się na Gliwicką starówkę późnym wieczorem. Tyle razy byliśmy tutaj a ani razu nic nie zobaczyliśmy, oprócz podziwiania miasta z samochodu. Widzieliśmy tylko piękne kamienice i budynki. Starówka okazała się bardzo przyjemną do zwiedzania. Postanowiliśmy coś zjeść w jednej z restauracji i wracać do domu.

Póki co czekam z niecierpliwością na wyniki badania……… – 09.01.2019r.

2 Replies to “Kontrolny rezonans- Gliwice”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *